Novinky

Přesně jako v Stranger Things

stranger-things-dd-starter-set-e1550254405444

Existují nerdy filmy a seriály. Existuje nerdy merch k nerdy filmům a seriálům. A pak existuje Stranger Things edice základní krabice Dungeons & Dragons. Co je víc?

Možná si tu scénu z prvního dílu pamatujete. Kluci hrajou DnD a bojují proti potvoře jménem Demogorgon, což je mimochodem příšera, která byla v Dungeons & Dragons poprvé představena roku 1976 a od té doby jde o jednu z ikonických nestvůr celé hry. Jméno Demogorgon nakonec v seriálu dostala i potvora, která kluky nahání po celou první řadu.

Firma Wizards of the Coast, které v dnešní době patří licence na značku Dungeons & Dragons a musim říct, že si na ní dávají opravdu záležet, nedávno oznámila překvapivou edici starter setu licencovanou právě seriálem Stranger Things. Starter set je taková levná varianta pro všechny zájemce, jak se seznámit s hrou: uvnitř najdete tenký výcuc z pravidel, sadu kostek, předem vytvořené postavy i sešit pro pána jeskyně společně s připraveným dobrodružstvím. To hráčům vydrží tak na dvě na tři tažení, během kterého si osahají pravidla hry, zjistí, jak jejich postavy fungují a po dohrání starter setu si můžou říct, co dál: jestli si založí nové postavy už vyloženě podle sebe, jestli budou pokračovat v rozjetém úvodu nebo zkusí třeba jinou hru.

Starter set Stranger Things obsahuje víceméně to samé s malým rozdílem: úvodní dobrodružství je přesně to, které kluci hráli v první řadě seriálu a předpřipravené postavy odpovídají jejich postavám, což evokují už jména: Dustin the Dwarf nebo Will the Wizard (bacha, přiletí fireball!). Navíc jsou v krabici dvě figurky demogorgony, jedna nabarvená, jedna nenabarvená.

Musím říct, že mě oznámení tohoto starteru docela pobavilo. A přijemně. Je to přesně ten typ merche, který je vtipný, nápaditý a za který vůbec nemám problém dát peníze, tuplem když stojí jen 25 dolarů. Pro mou družinu, která už je poněkud zkušenější (naše postavy jsou okolo 10. úrovně) to bude příjemný one-shot. A když se na to složí pět lidí, kteří si chtějí hru vyzkoušet, vychází to pět dolarů na jednoho a vydrží jim to dvakrát dýl než nám, možná třikrát. To je opravdu hodně muziky za málo peněz. Předobjednávky DnD Stranger Things starter setu už jsou spuštěny, Amazon je začne rozesílat 1. května.

admin
written by: admin