Novinky

Za dobrodružstvím s Rickem a Mortym

dnd-rick-and-morty

Blíží se vydání dalšího setu do Dungeons & Dragons. A z hlediska ujetý zábavy slibuje zatím asi největší zážitek z toho, co Wizardi kdy vydali.

Společnost Wizards of the Coast se v posledních letech pustila intenzivně do crossoverů. Hlavně teda v rámci hry na hrdiny Dungeons & Dragons, kterou začala propojovat nejen se světem vlastní hry Magic: The Gathering, ale zapojila i oblíbené popkulturní značky. Není to tak dávno, co jsem tu psal o starter setu propojeném se Stranger Things a hle, je tu další box podle seriálu. Tentokrát přijdou na řadu Rick and Morty.
Krabice nazvaná Dungeons & Dragons vs. Rick and Morty: Tabletop Roleplaying Game Adventure byla oznámena už v květnu, ale nechtěl jsem ji hned dávat na blog v naději, že se časem dozvíme něco víc o jejím obsahu. Je srpen a stále nic, tak už to asi nemá smysl protahovat.


Co víme: hlavně cenu stanovenou na třicet dolarů. Taky víme, že půjde o starter, od čehož se odvíjí i obsah tipický pro tahle balení. Uvnitř najdeme pět předpřipravených postav, sadu kostek a pravidla, opět nejspíš rozdělená na sešit pro hráče a dobrodružství pro pána jeskyně.
Co nevíme: o čem bude úvodní dobrodružství určené pro level 1-3, stejně tak nás nejspíš Wizardi budou až do konce napínat s tím, za jaké postavy se bude hrát.
Osobně si myslím, že oproti Stranger Things, kde se starter snažil adaptovat dobrodružství, které spolu kluci v pár scénách hrají, půjde Rick and Morty mnohem víc do seriálového prostředí. Čekám důraz na humor a ujetý situace, tolik typický pro tenhle seriál, zatímco z D&D hráči budou poznávat hlavně pravidla a mechaniky, zatímco pořádný osahávání si světa Forgotten Realms přijde na řadu až mimo toto dobrodružství. Můžu se samozřejmě plést, ale když už by mi měl dávat crossover těchto dvou značek smysl, tak nejspíš v týhle podobě.


Ostatně o svérázu dobrodružství Ricka a Mortyho ve světě D&D může napovědět už čtyřdílný crossoverový komiks, který před nějakou dobou vydávaly Oni Press a IDW. A zatímco starter můžeme čekat až někdy na podzim, už za pár týdnů začne vycházet druhá komiksová řada. Jestli bude předcházet celému dobrodružství, to je opět ve hvězdách. Nápaditý bude ale tenhle crossover určitě, protože mě pobavil už náhled obálky prvního sešitu. Ta totiž přímo odkazuje na D&D modul dobrodružství jménem Dungeon of the Mad Mage. Že by se konečně podařilo překonat nedosažitelný crossover Family Guy a Star Wars? Já tam ten potenciál cítím.

admin
written by: admin